Whatsapp İletişim Hattı
Menü

İslami Eğitim Programları

Herkesin kendisine uygun eğitim programı bulabileceği, hem ilmi hem de manevi gelişimi destekleyecek program mevcuttur.

Herkesin kendisine uygun eğitim programı bulabileceği, hem ilmi hem de manevi gelişimi destekleyecek programlarımız mevcuttur. Alanında uzman kişiler tarafından yapılan derslerin olduğu eğitim programlarımız İslam’ın ve Müslümanların geleceğini inşa eden öncü neslin hazırlanması için önemli bir zemin oluşturmaktadır. Furkan Akademi çatısı altında eğitim çalışmalarımızın başlıkları aşağıdaki gibidir:

  • Furkan Akademi

       Furkan Akademi, yaratılış gayesini unutmuş, etrafı haramlarla çevrilmiş olan 21. Yüzyıl insanına asıl huzur ve mutluluk kaynağı olan İslam dinini Kuran ve sünnet doğrultusunda anlatan, bünyesinde bulundurduğu 4 farklı eğitim programı ile İslami bir nesil yetiştirmeyi hedefleyen online eğitim sitesidir.

  • İkra Enstitüsü

       İkra Enstitü örnek bir Müslüman şahsiyetinin ortaya çıkabilmesi için temel düzeyde gerekli olan İslami Eğitimlerin yer aldığı bir eğitim programıdır. Toplam 3 seviyeden oluşan eğitim programımızda iman, ibadet, ahlak ve cihat alanlarında toplamda 44 ders kitabı bulunmaktadır. 

  • Kurslar

       Alanında uzman çeşitli hocalar tarafından siyer, fıkıh, hadis, tarih gibi İslami alanlarda kurslarımız yer almaktadır.

  • Alparslan Kuytul Hocaefendi paket dersleri

       Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 30 yılı aşkın süredir İslami birçok konuda yaptığı muhtelif derslerden ve konferanslardan derlenmiş paket dersleridir.

  • Haftalık sohbetler

       Haftalık online sohbetlerimiz yüze yüze eğitim imkanının sağlandığı, sohbet ile bağlantılı merak edilenlerin sohbet süresinde cevaplandığı, dönem boyunca aynı sınıf ortamının paylaşılması sebebiyle hem hoca hem de sınıf arkadaşları ile daha samimi bir atmosferin oluştuğu eğitim alanımızdır.

 

Tüm eğitimlerin içeriği, ne kadar süre olduğu, başvuru şartları ve merak ettiğiniz tüm sorular hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


Gönüllü Olun İletişime Geçin Furkan TV