Whatsapp İletişim Hattı
Menü

Gönüllü Olun

Gönüllü Kimdir?

Gönüllülük, bir bireyin maddi karşılık beklemeden ya da başka bir çıkar beklentisi içinde olmadan, yalnızca Allah rızasını güderek, bireylerin Allah ile bağını kuvvetlendirmek ve bu doğrultuda genel olarak toplumun yararına olduğu düşünülen bir hedefe ulaşmak için, yalnızca ihlaslı bir şekilde, Kur’an-sünnet doğrultusunda, bir toplumsal girişime ya da bir sivil toplum kuruluşu -STK- bünyesindeki etkinliklere destek olması biçiminde tanımlanır.
Gönüllüler: bilgi, deneyim, enerji, hoşgörü, paylaşımcılık, iyi beşerî ilişkiler, profesyonel yaklaşım, sorumluluk üstlenme gibi niteliklere sahip olabileceği gibi, bu nitelikleri taşımadığı halde toplum için bir şey yapmak isteyen bireyler de olabilir. Bir gönüllünün taşıması gereken ilk ve vazgeçilmez nitelik samimi olarak “gönüllü” olmasıdır.
Gönüllülük bireye haz ve manevi zenginleşme, özgüven gelişimi, ekip çalışması becerilerinde artış ile toplumsal konumun gelişmesi, yeni çevre ve arkadaşlıklar ve yeni ilgi alanları bulma konularında katkı sağlar.

Gönüllü olmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Selamun Aleyküm, Öncelikle gönüllü olma yolunda ilk adımı attığın için teşekkür ediyoruz. Bu sayfada birçok yönde sizleri bilgilendirecek yönlendirmelerde bulunacağız. İlk olarak yapmanız gereken bu sayfayı mutlaka okumaktır.

Bizi tanıyıp amaçlarımızı öğrendiniz mi?

Gönüllü olma azminiz bizleri gerçekten mutlu etti. Az kaldı. Şimdi eğer daha önce okumadıysanız “Hakkımızda” ve “Liderimiz” sayfalarını okursanız bizleri daha da iyi tanıyacaksanız. İkinci seçenek olarak direkt iletişim adreslerimizdeki diğer gönüllülerimizle görüşebilir, canlı olarak bilgi alabilir ve görüşme talep edebilirsiniz.

Sizinle nasıl iletişime geçebilirim?

Sizinle görüşmeyi ve aramıza katılmanızı çok isteriz. İletişim sayfamızdaki formu doldurabilir, WhatsApp iletişim hattımızdan bize mesaj gönderebilirsiniz.

 

 

HEMEN

TANIŞALIM

Sizinle tanışmak için heyecanlıyız. Tevhid, Adalet, Hürriyet ve Medeniyet. Bu terimler, İslam dininin neden gönderildiğinin, ne vadettiğinin, nereye ulaştırmak istediğinin kısa özeti ve yol haritasıdır.

Bilgilerimi Gönder
Whatsapptan Yaz
Gönüllü Olun İletişime Geçin Furkan TV