Whatsapp İletişim Hattı
Menü

Yayın Politikası

Yayın Politikası

Furkan Hareketi; Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Müslümanların yeniden ayağa kalkıp kurtulması için tevhid akidesini tüm dünyaya duyurma; bir yönüyle aydın, bir yönüyle âlim vasıflarını kazanmış ve toplumuna öncülük yapacak Öncü Nesli yetiştirme projesinin uluslararası platformda vücut bulmuş hâlidir.

Hem Türkiye hem de Avrupa dünyası için hizmet sunan sitemiz, üç ana kategoriden oluşmakta ve ana dillerde hizmet vermektedir. Yabancı dillerde sunacağımız içeriklerle dünya Müslümanlarına temel dini bilgileri ve hareketimizi sahih bir şekilde aktarmayı amaçlamaktayız.

Sitede yer alan her bir sayfanın hedef kitlesi ve stratejisi vardır. Her sayfanın editörü/editörleri ve içerik üreticileri mevcuttur.

Sitemiz dünyada ve Türkiye’de tüm insanlara ve özelde gayri Müslimlere yönelik İslami davet ve tebliğ çalışmalarını bünyesinde barındırmakta ve buna yönelik sahih temel bilgi içerikleri sunmaktadır.

Furkan Hareketi, Ümmet-i Muhammed’in gerek metod bilmemesinden, gerek imkânsızlıklarından kaynaklı islami çalışmaların etkili bir şekilde yapılamadığı veya kısmi bir çalışma şeklinde olduğu bir dönemde, öncü neslin meydana gelmesi için tüm dünya Müslümanlarına hitap etmeyi hedefleyen özverili ve şümullü bir çalışma periyodu izlemektedir.

Furkan Hareketi Sitesi; İslami bir bakış açısıyla Kur’anî ve Nebevî ilkelere tabi olmakla birlikte, toplumun tüm kesimlerine hitap eden, kaliteli içerikler üreterek toplumun dini, insani, manevi, ilmi, kültürel ve ahlaki gelişimine katkıda bulunmayı kendisine hedef edinmiş, uluslararası hizmet veren sosyal bir ağdır. Toplumun her kesimine faydalı olma ilkesinden dolayı, yayınlanan içeriklerde kesinlikle toplumu, bilhassa Müslümanları ayrıştırıcı, zedeleyici unsurlar barındırmamaktadır.

Site içerisinde temel bilgiler haricinde, İslami ilimlerde gelişim göstermek isteyen her kullanıcı eğitim platformlarına yönlendirilebilecektir.

Tarihi ve güncel konuları ele alan yazı ve makaleleriyle alanında uzman araştırmacı-yazar kimselerin yayın akışı takip edilebilecek, özellikle İslam’ı ve Müslümanları ilgilendiren gerek eğitsel gerek siyasal ve gerek kültürel alanlardaki yazılar sürekli olarak aktif halde olacaktır.

Furkan Hareketi; site yöneticileri, editörleri, adminleri, içerik üreticileri ve yazarları da dâhil olmak üzere hiçbir kâr amacı gütmez ve tüm işlerini gönüllülük esası ile gönüllüler yardımıyla gerçekleştirmektedir.

Furkan Hareketi Sitesi, amacına hizmet edecek şekilde, kullanıcıya erişim kolaylığı sağlayabilmek için makale, görsel, video, ses ve dergi literatürünün açık erişimini destekler ve yayınlanan tüm makaleleri herkesin okuyabileceği ve indirebileceği dijital bir ortamda ücretsiz olarak sunar.

Sitemizde Google veya herhangi bir kurum, marka ve kuruluşların reklamları bulunmamaktadır. Oluşturduğumuz içeriklerde ürün yerleştirme bulunmamaktadır. Kitap, dergi vb. ürünler site editörleri tarafından tavsiye amaçlı paylaşılmaktadır.

Furkan Hareketi sitesinden yararlanılan her türlü içerik kaynak belirtilerek farklı platformlarda paylaşılabilir. Site kullanıcıları üretilen ve yayınlamak üzere sisteme yüklenen (görsel, şiir, haber, duyuru, bilgi, belge vb.) eserlerin her türlü yazılı ve görsel platformlarda yayınlama, sosyal medya ağlarında paylaşma haklarına sahiptirler. Bu hallerde Furkan Hareketi sitesi hiçbir telif ücreti ve hakkı talep etmeyecektir.

Sitemizde hakaret, küfür, tehdit, ahlak dışı, ırkçı ibareler içeren yorumlar kabul edilmez.

Site editörleri, tüm okuyucu, araştırmacı ve kullanıcıların ihtiyaç duydukları bilgi, beceri ve denetim beklentilerini dikkate alarak karar verir ve buna göre çalışmaları belirli periyotlarda yayına sunar.

Gönüllü Olun İletişime Geçin Furkan TV