Whatsapp İletişim Hattı
Menü

Şehid Mursi İçin Furkan Gönüllüleri Adana'da Gıyabi Cenaze Namazı Kıldı

Dün mahkemede şehit olan Muhammed Mursi için bugün Adana'nın tarihi Kemeraltı Camiinde ikindi namazını müteakiben Furkan gönüllüleri tarafından gıyabi cenaze namazı kılındı.

18 Mar 2023
1 dk okuma süresi
Güncelleme Tarihi: 18 Mar 2023

Dün şehadet haberinin alınmasının ardından sosyal medyada.... Etiketiyle gündem çalışması başlatan Furkan Gönüllüleri internet üzerinden taziye mesajı yayınladı.
Yoğun katılımla kılınan namaz sonrası Muhammed Mursi'nin şehadetini konu alan bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Furkan Vakfı Eski Başkanı Hasan Demir'in yaptığı konuşmada 72 aydır her türlü zulme uğrayan Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye dünya ülkelerinin yeteri ilgi göstermediği hususuna dikkat çekildi. "Demokrasi Yalan", "Müslüman Uyuma Kardeşine Sahip Çık" şeklinde sloganların atıldığı cenaze namazına çok sayıda kimse katılım gösterdi.

"Mursi'nin Katili Zalim Sisi", "Tarih bu zulmünüzü Yazıyor" şeklinde yazılı pankart ve dövizler açan Furkan gönüllüleri, basın açıklamasının ardından Şehit Muhammed Mursi için hep beraber dua etti.

Yüzlerce kişinin katılım gösterdiği buluşma, Alparslan Kuytul Hocaefendinin 2013 yılında İhvan-i Müslimin için yaptığı arapça seslenişin dinletilmesinin ardından sona erdi.

 

Furkan Gönüllülerinin Adana'da gerçekleştirdiği etkinlikten kareler;

 

 

Etkinlikte dinletilen Alparslan Kuytul Hocaefendinin 2013 yılında İhvan-i Müslimin için yaptığı arapça seslenişi;

 

https://www.youtube.com/watch?v=S8TQAnEVgWs
Gönüllü Olun İletişime Geçin Furkan TV