Whatsapp İletişim Hattı
Menü

Alparslan Kuytul'dan: Allah ile Savaşanın Kazanma Şansı Yoktur

İki yıla yakın bir süredir cezaevinde bulunan Alparslan Kuytul Hocaefendi 6 Eylül mahkemesinden birkaç saat önce ailesiyle yapmış olduğu telefon görüşmesinde; "Galip olan Allah’tır. Allah ile savaşanın kazanma şansı yoktur. Çok şükür bugünleri de gördük en azından bu kadar iftiraya rağmen hiç kimseyi etkileyemediklerine şahit olduk. " dedi.

18 Mar 2023
2 dk okuma süresi
Güncelleme Tarihi: 18 Mar 2023

 

Telefon görüşmesinin ilgili kısmı

 

Hadiste Efendimiz (s.a.v) buyuruyor: “Kişi geceleyin uyanır karısını da uyandırır birlikte teheccüd namazı kılarlar. Allah onların bu haline güler, Allah’ın güldüğüne hesap yoktur.”

 

O halde geceden daha karanlık şu zamanda tevhidle uyanan çevresindekileri de ümmeti de tevhidle uyandıran, bu yolda mücadele edenleri gördükçe Rabbi onlara da gülecek ve onlardan hoşnut olacaktır. Ümmeti uyandırmaya çalışanlar, tevhidi anlatanlar bu  şuur içerisinde olmalıdırlar. Yani her tevhidi anlattığımızda Rabbimiz bize gülmektedir. Her tevhidi anlatan bu şuur içerisinde oldukça tevhidi daha güzel anlatır.  

 

Bir de şunu söylemek istiyorum: “Firavun’un sihirbazları Hz. Musa’yı yenmek ve hakkı susturmak için tüm maharetlerini gösterip ellerindeki sihirleri attılarsa bugünkü namert düşmanlarımız da bizi yenmek ve susturmak için yıllardan beri ellerinde dosyalayıp biriktirdikleri her şeyi ortaya attılar. Trollerle kitleleri aldatmaya çalıştılar ama Allah’ın müdahalesiyle kimseyi etkileyemediler. Allah Musa Aleyhisselam’a asayı vermiş ve asayı ejderhaya çevirip sihirbazların sihirlerini yutmasını sağlamış firavun ve sihirbazlarını mağlup etmişti. Biz peygamber olmadığımız için tabi ki bize asa verilecek değildir. Bana da asa yerine asa gibi doğru ve sağlam dava kardeşleri verdi. Sonra da asa gibi sağlam talebelerimi ejderhaya çevirdi. Onların iftiralarını yutmalarını sağladı ve namertleri mağlup etti.” Elhamdülillah.

 

Galip olan Allah’tır. Allah ile savaşanın kazanma şansı yoktur. Çok şükür bugünleri de gördük en azından bu kadar iftiraya rağmen hiç kimseyi etkileyemediklerine şahit olduk. Yani insanlar güçlendikleri zaman zalimleşiyor.  Güç insanı yanlışlara götürüyor. İlimsiz ve maneviyatsız güç insana yolunu kaybettiriyor. Adaleti ve merhameti kaybettiriyor. Adaleti ve merhameti kaybeden ruhunu kaybetmiştir.

 

Tamamını dinlemek için;

 

https://furkanvakfi.org/cezaevi-telefon-gorusmeleri-56-27-eylul-2019.html
Gönüllü Olun İletişime Geçin Furkan TV